В Маріуполі створюють перший дебатний хаб на сході України

В Маріуполі створюють перший дебатний хаб на сході України

Вивчаючи кращі практики співпраці влади, громадськості та бізнесу в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях ми побували в Маріпольському державному університеті.
На факультеті іноземних мов йде ремонт. Тут запрацює перший дебатний хаб на сході України.

До кінця року буде завершено ремонтні роботи, приміщення буде обладнано відеоконференцзв'язком, інтерактивною дошкою. Тут працювати планують не тільки зі своїми студентами, але і з молоддю міста. Тобто, фінансування створення комунікаційних майданчиків у вигляді спеціально технічно обладнаних аудиторій, дасть можливість скористатися цим обладнанням не не тільки студентам для ефективного навчання, а принесе користь Маріуполю в цілому.
Дебатний клуб працює в університеті вже 17 років, і на його базі педагоги починали свою співпрацю у розвитку громадського суспільства зі студентами, та за ці роки долучили до роботи клубу більш 500 студентів.
“Ми брали активну молодь, залучали до всіх процесів, і дітям сподобалася наша робота. Ми брали участь у великих дебатних турнірах, всією Україною мандрували. Але потім відбувся 2014 рік, і трохи менше уваги приділяли цьому. І ми замислилися, а що ж нам робити для того, щоб це відродити. І тоді ми зрозумілі, що потрібно розвивати нові форми, нові ідеї.
І перша ідея, з якої ми і почали співпрацю з міжнародними організаціями, це ідея телевізійних дебатів, що вдалося реалізувати за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру”, — зазначає Максим Стьопін, заступник декана з виховної роботи факультету іноземних мов МДУ.
Викладачі разом зі студентами брали участь у тренінгах та прес-конференціям на базі Національного прес-клубу, потім були тренінги з прав людини, тренінги з дебатної майстерності.
“Ми не багато ще співпрацюємо з міжнародними організаціями, півтора року — це дуже короткий проміжок часу, але наша співпраця є дуже продуктивною і ми пишаємося цією співпрацею. Говорячи про співпрацю, хочу відмітити, що ця робота ведеться постійно. Ми пишаємося нашим дебатним клубом”, — зазначає Максим Стьопін.
Завдяки такому досвіду зародилася ідея створення лабораторії дистанційного навчання. В співпраці університету та Програми розвитку ООН буде створено кабінет, обладнаний для такого навчання. Відміннсть лабораторії в тому, що в роботі планується використовувати теж дебатні турніри та ігри, вже закуплено 4 примірники гри “Світ громад” і за планами викладачів, перевести цю гру для дистанційного користування.

Тетяна ВЕРГУН


 

 

Схожі статті:

ПублікаціїОбмін досвідом у громадах Донбасу

НовиниУ Сєвєродонецьку обговорили розвиток комунікаційної сфери

ПублікаціїРеформа децентралізації проходить на Луганщині

ТВ 477 просмотрів