В Авдіївці створюють алею муралів
Авдіївка — місто біля лінії розмежування, поступово розвивається. Вивчаючи кращі практики співпраці влади, громадськості та бізнесу в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях, журналісти з різних областей України побували у місті, подивилися на зміни у соціальній інфраструктурі, побачили зміни й у зовнішньому обліку.
В Авдіївці ведуться роботи зі створення міської "Алеї муралів". До реалізації проєкту залучають художників з різних міст України.
"Перший проект почав реалізовуватися кілька років тому, але цього року глобально намалювали 4 мурали нових, і наступного року продовжуватимемо, — розповідає Сергій Легенький, заступник керівника Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації, — Ми художникам-муралістам надаємо поверхню, і пояснюємо, що хочемо бачити щось таке, щоб позиціонувало і місто, і їхнє мистецтво. Тобто ми не говоримо, що і як малювати. Ми хочемо художнику надати простір, а він вже думає, що та як. Тобто людина приїжджає, кілька днів може по місту походити. Деякі читали, думали, а потім приїжджають та малюють".
Першим зробили стінопис "Мати-всесвіт". Його намалював художник з Харкова Олександр Брітцев. Також Олександр зробив мурал “Ріка життя”, на якому зображена жінка в обліку річки, по якій плавають паперові кораблики, як і людські життя. Мурал виходить на місцевий сквер, де він і прикрасив стіну будинку, і створив простір скверу більш насиченим.
Потім створили мурал “Слобожаночка” — українська дівчина, яка вбрана в український одяг Слобожанщини. Його зробив художник Юрій Пітчук. Ці арт-об'єкти з'явилися завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру та за підтримки військово-цивільної адміністрації.
Мурал Козак Мамай
В межах міського конкурсу почали прикрашати багатоповерхівки муралам. Так з'вилися інші стінописи.
Взагалі, в Авдіївці не тільки прикрашають стіни муралами. Ведеться роботи і зі змін інфраструктури. В частині міста вже зробили зручними тротуари та переходи. “Ми вже переклали бордюри для того, щоб було зручно і людям з інвалідністю, і мамам з колясками зручно ходити. Начебто, дрібниця, реально витратили на це місяці два, але бачимо, що це зручно, — поділився Сергій Легенький, — Тому будемо далі перетворювати місто”.
Дивіться також відео: Мурали Донеччини
Ведеться реконструкція лікарні, зараз реконструється на будівлях лікарні покрівля, готується до реконструкції травматологія, придбана киснева станція для хворих на ковід.
Тетяна Вергун
Фото Олександра Сімоненка
Матеріал підготовлено за підсумками візиту "Огляд кращих практик співпраці влади, громадськості та бізнесу в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях", організованого Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.