Мурали Донеччини

Мурали Донеччини

Масштабні зображення на стінах стають популярними в регіоні. Мурали, створені українськими та світовими художниками, змінили вулиці прифронтових міст. І кожний з них несе у собі особливий зміст, вартий “прочитання”. 

Поза всяким сумнівом — культура є каналом комунікації в суспільстві. Стріт-арт — класичний тому приклад. Зародившись в бідних районах Філадельфії і Нью-Йорка як субкультура, він став засобом самовираження, протесту і, мабуть, єдиною можливістю відправити своє «послання» суспільству для багатьох жителів цих районів.

З іншого боку, надмірна «елітізація» класичного мистецтва робила його практично недоступним для багатьох верств населення, залишаючи креативну частину цього суспільства поза культурного поля. Поєднання цих факторів і пояснює популярність такого явища, як стріт-арт.
На Донеччині за останні роки ми побачили яскраві зображення на зупинках громадського транспорту, парканах, особливу увагу привернули мурали, створені українськими та світовими художниками. Про деякі в нашому матеріалі.

Мурал «Mittens – Солідарність», що зображає традиційну як для українського, так і для японського фольклору рукавичку, було створено на стінах постраждалих від обстрілів будівель у Маріуполі – місті, де зараз проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Він символізує єднання та солідарність мешканців міста щодо переселенців, які були змушені покинути свої домівки через конфлікт на сході України.

 

Мурал "Захисти своє майбутнє", де на патріотичному тлі зображено дівчину в українському національному одязі, яка знищує чудовисько. Даний малюнок був приурочений до виборів і є ініціативою донецького КВУ. Під зображенням розташований напис: “Захисти своє майбутнє, голосуй за Україну”.

 

Портрети Тараса Шевченка і Лесі Українки. Ідея створення муралу належить місцевій волонтерської команді проекту “Обличчя міст” фундації “З країни в Україну” – таким чином вони вирішили популяризувати українську культуру серед покровської молоді.

Мурали, створені в межах проекту You are east в Краматорську. 

Ми створили відео-каталог муралів, де швидко можна ознайомитись із творчими роботами на Донеччині.  

Дізнатися більше інформації про мурали Донецької області, їх авторів та стан зберігання можна у блозі місцевого фотографа Артема Гетьмана.
 

Схожі статті:

ПублікаціїВ Авдіївці створюють алею муралів

ПублікаціїЯк жінки змінюють Донбас: досвід правозахисного центру “Ліга жінок-виборців”

НовиниУ Маріуполі правоохоронці, представники ЗМІ та громадськості обговорили питання порушення прав журналістів у регіоні

ТВ 1521 просмотр