Товариство Червоного Хреста України відзначило 101-річницю своєї діяльності

Товариство Червоного Хреста України відзначило 101-річницю своєї діяльності

18 квітня 2019 року Товариство Червоного Хреста України – найпотужніша в країні гуманітарна організація відзначило 101-річницю своєї діяльності. 

Червоний Хрест на Луганщині розпочав свою активну діяльність у 1922 році допомагаючи голодуючим і по теперішній час продовжує підтримку найбільш вразливих категорій населення, надаючи їм медико-соціальні послуги, адресну допомогу, підтримку з гуманітарних програм, навчання населення навичкам надання першої допомоги, мінної небезпеки, здорового способу життя серед молоді тощо.

Благородні Основоположні принципи Міжнародного руху Червоного Хреста: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність, універсальність, які поважає весь світ, актуальні і сьогодні в наш неспокійний час.

Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію, яка склалась на сході України, обласною організацією за підтримки МКЧХ, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Національних товариств Червоного Хреста та партнерських міжнародних організацій тільки за період 2014-2018 років була надана гуманітарна допомога постраждалим від збройного конфлікту та місцевому населенню на загальну суму більш 78 млн. грн. (продукти харчування, одяг, взуття, предмети побуту, ремонт будинків, засоби гігієни, медикаменти та медичне обладнання).

А також, за цей період організацією було запроваджено нові типи діяльності. Тільки в 2018 році:

За підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста на пункті пропуску в Станиці-Луганській на пункті обігріву/охолодження Червоного Хреста в «буферній зоні» 13 волонтерами Червоного Хреста було надано допомогу 564379 особам з інформаційної (ВРЗ, мінна небезпека) та психологічної діяльності, з них: 14174 особам з інвалідністю; 6484 - дитині; 13351 - надано першу допомогу; 484327 осіб забезпечено теплими напоями/водою.

Тренінги з першої допомоги для населення.

Проведено 39 тренінгів з навчання населення навичкам надання першої допомоги для 480 осіб в мм. Сєвєродонецьк, Старобільськ, Попасне, с. Новотошківці та Ольховій Станично-Луганського району, тощо. Також інструкторами з першої допомоги проведено 31 майстер-клас для 2010 осіб під час молодіжних заходів.

Діяльність ЗШР Луганської ОО ТЧХУ. В області діє 1 загін (17 членів) та 3 ланки:

Старобільська РО – 5 членів, Сєвєродонецька МО – 5 членів, Рубіжанська МО – 5 членів.

Члени ЗШР та ланок у 2018 році прийняли участь у 27 червонохресних заходах та заходах. Під час заходів допомога була надана 36 особам.

«Доступ до охорони здоров,я в Луганській області» - 4 мобільних медичних бригад за фінансової підтримки Австрійського і Фінського Червоного Хреста та Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, діяльність в Новоайдарському, Станично-Луганському, Попаснянському, Троїцькому районах Луганської області.

19382 бенефіціарів в 72 населених пунктах отримали кваліфіковану медичну допомогу;

1500 бенефіціарів, хворих на цукровий діабет та онкохворих отримали фармацевтичні ваучери для придбання ліків та задоволення своїх потреб у медикаментах (75% жінок і 25% чоловіків);

8808 чол. зробили дослідження рівню цукру;

3756 чол. - ультразвукове дослідження;

13437 чол. – ЄКГ

«Патронажна служба ТЧХУ» реалізується за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста - в проекті задіяно 30 патронажних сестер, які надавали послуги соціально-побутового та гігієнічного характеру 182 підопічним Червоного Хреста в 21 населеному пункті області.

«Підтримка вразливого населення в зимовий період». Проект реалізовувався за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в м. Сєвєродонецьку та Кремінському районі

495 бенефіціарів отримало продуктові та фармацевтичні ваучери, з яких 142 це підопічні Червоного Хреста по програмі «Патронажна служба ТЧХУ».

Обсяг допомоги склав 821330 грн.

«Компоненту Психосоціальної підтримки населення Операційного плану 2018». Проект здійснюється за фінансової підтримки МФЧХ/ЧП:

834 особи отримало психосоціальну підтримку, з них 307 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, внутрішньо переміщених та місцевого населення. Допомогу також отримало 102 демобілізованих військовослужбовця та 56 членів їх сімей, дорослі внутрішньо-переміщені особи – 160, місцеве населення – 209 осіб.

Гуманітарна допомога Фінського Червоного Хреста у вигляді б/в одягу та взуття на загальну суму 721 722,93 грн. була передана 15 міськрайорганізаціям Товариства, яка у подальшому була видана уразливим верствам населення області.

Всеукраїнський Місяць Червоного Хреста «100 років Милосердя».

2107 особам надано натуральну допомогу (продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієні, медикаменти інші товари) загальною вартістю 270126 грн.

14 особам надана грошова допомога на загальну суму 34500 грн.

«Розвиток організаційних структур, молодіжного руху та волонтерства ТЧХУ (ВraVo)», задіяні 2 міськорганізації Товариства (Лисичанська та Сєвєродонецька). В ході проекту збільшилась кількість волонтерів та укріплена матеріально-технічна база організацій. Для волонтерів були проведені Школи соціальних ініціатив, написано 4 соціальні міні проекти, два з яких було профінансовано.

Програма «Підтримка домогосподарств» в Луганській області здійснювалась за фінансової підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, яка була спрямована на те, щоб допомогти людям створити власне джерело засобів для існування і можливості отримати доходи, що зменшать вразливість переміщених осіб і приймаючого населення. Програма реалізовувалась в м. Сєвєродонецьку, Білокуракинському та Старобільському районах області. Грошові гранти отримало 86 домогосподарств (м. Сєвєродонецьк - 28, Старобільський район - 38, Білокуракинський район - 20) на загальну суму 2213000 грн.

Служба розшуку (ВРЗ). В 2018 році обласна організація працювала над запитами, надісланими відділом СР ТЧХУ, щодо розшуку рідних, які мешкають на непідконтрольній території і з якими втрачено зв,язок в наслідок збройного конфлікту.

Міжнародне гуманітарне право. В області з цього напрямку працює 1 тренер, волонтер Червоного Хреста. Тільки за друге півріччя 2018 року з Міжнародного гуманітарного права ним було проведено 5 тренінгів в м. м. Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ та смт. Білокуракине, на яких було присутнє 125 учнівської і студентської молоді

Мінна небезпека. В рамках програми з навчання правилам поводження з мінами/вибухонебезпечними залишками війни 4 тренерами Червоного Хреста було проведено 74 інформаційних сесій з мінної небезпеки про те, як залишитись неушкодженим, перебуваючи в місцях, де можуть знаходитися міни чи нерозірвані боєприпаси. Навчання пройшло 958 осіб.

Сучасні гуманітарні виклики та процес децентралізації в Україні ставлять перед обласною організацією, які в цілому перед Товариством, завдання щодо зміцнення кадрового потенціалу та волонтерського руху, підготовки та реагування на надзвичайні ситуації, навчання населення прийомам надання першої допомоги, зміцнення співпраці та забезпечення належної комунікації й побудова потужного, надійного та прозорого в своїй діяльності Національного Товариства, так і його складової – Луганської ОО ТЧХУ, це є стратегічні цілі Червоного Хреста України до 2020 року.

 

Луганська ОО ТЧХУ

Схожі статті:

НовиниВ Сєвєродонецьку обговорили проблеми зелених зон

НовиниДецентралізація на Луганщині

НовиниДитячі майданчики в Сєвєродонецьку

ТВ 769 просмотрів