Перехід на інноваційні рейки: як галузь медійних комунікацій змінилась за 2018 рік

Перехід на інноваційні рейки: як галузь медійних комунікацій змінилась за 2018 рік

Наприкінці листопада 2017 року розпочала свою роботу платформа HelpSMI, яка дозволяє журналістам швидко знаходити потрібних експертів, а експертам - частіше з’являтися у ЗМІ, завдяки вчасному наданню затребуваної інформації.

 

Інтернет-сервіс працює на українському ринку медіа комунікацій вже понад рік і за цей час об’єднав більше трьох тисяч користувачів. Журналістами створено 1140 інформаційних запитів, переважна більшість яких (85%) знаходять відповіді належної якості. Експерти або відразу насилають готовий текст (чи аудіо-запис), який містить відповідь на поставлене питання, або надають прямі контакти інших знавців, що можуть докладно розкрити тему.

Найбільше користувачів HelpSMI цікавлять розвиток української економіки та соціальні питання. У топ-5 категорій потрапили “Політика”, “Право” та “Бізнес”. Якщо проаналізувати більш вузькі економічні теми, то серед них найбільшою популярністю користуються “Фінанси”, “Інфраструктура” та “Технології”. Запити на інформацію по “Медицині” та “Освіті” найчисельніші у соціальній сфері. Найменше журналісти цікавляться маркетингом і піаром, розвитком електронного урядування та логістики в Україні. Можливо, саме у розкритті останніх тем криються можливості для подальшого розвитку вашого ЗМІ?

“Якщо проаналізувати інформаційні запити за дванадцять місяців, то можна зробити висновок, що послуги HelpSMI перш за все цікаві щоденним виданням, всеукраїнським інформаційним агенціям, регіональним та молодим медіа.”- ділиться інсайтами засновниця сервісу Анастасія Ширіна. “Користь для журналістів від програми є очевидною, але для того, щоб її побачити, треба не боятися технологій, бути відкритим до нових пропозицій, цікавитися розвитком медіа-ринку та хотіти розширювати пул знайомих експертів.”

Як зазначає Анастасія, за допомогою HelpSMI було створено безліч популярних серед українських читачів матеріалів. Найпершою історією успіху стала стаття Укрінформу “Шість обов’язків пацієнтів після медреформи”, яка була написана у грудні 2017 і на сьогодні набрала 9 700 переглядів. Матеріал “Українські заробітчани в Польщі: як зміняться правила”, презентований на сайті 24 каналу, зацікавив 33 000 співвітчизників. Експерти платформи також допомогли журналісту газети “Сегодня” написати хіт про електрокари в Україні. Стаття під назвою “Бум "зелених" машин в світі: чому Україна досі не виробляє електромобілі” може похвалитися 8700 переглядами і 122 поширеннями у мережі Фейсбук.

Головна пропозиція HelpSMI журналістам - це доступ до людей, які розуміють переваги співпраці з медіа для розвитку власної кар’єри або довгострокового успіху своєї організації. Їх не треба вмовляти дати коментар. Вони з повагою ставляться до дедлайнів. Експерти не зволікають із наданням відповіді, якщо мають корисну інформацію.

“Протягом цього року ми інформували про існування сервісу десятки тисяч потенційних експертів. Але багато хто просто не розуміє, чим стаття у ЗМІ може бути корисною. Витрачати час на опрацювання чергового запиту готові далеко не всі, навіть коли ми говоримо про працівників піар-агенцій, які, здавалося б, професійно у цьому зацікавлені. Створюючи запит в системі HelpSMI, журналіст може бути певен: інформація дійде до найактивніших в Україні експертів з тієї чи іншої тематики, які не обмежуються роботою з двома-трьома “перевіреними” медіа.” - стверджує пані Анастасія.

Запит формулюється один раз та відправляється усім експертам, які є в базі, в один клік. Якщо вас, приміром, зацікавила тема реформування ринку енергетики, то такий запит буде надіслано 199 зареєстрованим користувачам. Хто з них має час та знання для конструктивної відповіді - зв’яжеться із вами електронною поштою.

На сьогодні сервісом користуються більше 3000 людей, серед них близько 1000 журналістів та щонайменше 2000 експертів. Журналісти HelpSMI - представники 19 телеканалів, 12 радіостанцій, 6 інформаційних агенцій і численних Інтернет-ЗМІ. Експертна база складається з працівників 29 PR- та маркетинг-агенцій, 24 бізнес-асоціацій загального і вузького профілів, 30 дослідницьких установ, декількох державних органів, неурядових організацій, директорів і маркетологів приватних компаній.

На сайті сервісу представлені деякі історії успіху, учасниками яких стали інформаційна агенція Укрінформ, УНІАН, Agronews, 24 канал, Liga net, газета “Факти і коментарі”, "Сегодня", Донецька обласна газета “Знамя індустрії”, західноукраїнська інформаційна агенція "Дивись.info" та інші. Серед експертів завдяки HelpSMI вже процитували представників КНУ ім. Шевченка, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, клініки "Добробут", юридичної фірми Esquires, компаній Lavska Story PR Agency, CryptoGuru.in.ua, Innovations Development Lab, Інституту майбутнього тощо.

HelpSMI покликаний модернізувати галузь медійних комунікацій в Україні (подібні технології давно і успішно працюють на Заході, у нас з'явилися тільки минулого року). По-друге, сервіс сприяє відкритості ринку експертних коментарів. Раніше можливість фігурувати в статтях була привілеєм одиниць: тих, хто домігся високих офіційних посад у поважних організаціях, і тих, у кого були особисті зв'язки з журналістами. Тепер все змінюється. HelpSMI дає шанс висловитися всім охочим, а найдостойніші експерти зі свіжими поглядами на проблему стають героями популярних матеріалів. Третє завдання: зміцнення свободи слова і демократії в Україні. Користувачі платформи пишуть не тільки про вплив соціальних мереж на дитячу психіку, хоча і це важливо. Іноді вони намагаються розплутувати складні корупційні схеми, розбиратися, хто правий, а хто винний у гучних скандалах. І останнє. Без перебільшення можна сказати, що HelpSMI сприяє поліпшенню якості української журналістики. Завдяки технологіям отримати потрібний коментар стало простіше. А це означає, що журналісти будуть створювати більше унікального контенту та підходити до вивчення кожного питання із більшою скрупульозністю.

 

Українська Асоціація Медіа Бізнесу

Схожі статті:

НовиниУ Сєвєродонецьку обговорили розвиток комунікаційної сфери

НовиниВідкритий конкурс на проведення ворк-шопів для журналістів Луганської області

НовиниВ Донецькій області з’явилася друкована газета для сіл буферної зони

ТВ 627 просмотрів