У Сєвєродонецьку обговорювали питання ВІЛ/СНІД та туберкульозу на Луганщині
У Сєвєродонецьку громадськість та влада обговорили питання ВІЛ/СНІД та туберкульозу на Луганщині.
«На обліку в Луганcкому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІД перебуває 2086 осіб, з них з ВІЛ-інфекцією четвертої стадії 505 осіб, - доповіла Олена Нестоцька, завідувач центру МіО Луганського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІД, - До 64% всіх хворих проживає в містах в Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне. Вперше діагноз ВІЛ інфекція в минулому році був встановлений у 214 людей. Звертаю увагу на те, що більше 50% людей, в яких вперше виставлена ВІЛ-інфекція, мали вже просунута стадія ВІЛ-інфекції третю і четвёртую. Близько 62% заразилися ВІЛ-інфекцією статевим шляхом. Серед вперше виявлених у кожного третього виявлений вірусний гепатит C».
Анастасія Ольхова, соціолог центру МіО Луганського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІД розповіла про заходи з профілактики: «В Луганскій області профілактичними заходами займаються як неурядові організації, так Луганський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІД. У кожному районі є кабінет довіри, де можна безкоштовно пройти обстеження. Також це можна зробити на території нашого центру».
«Того року у нас зазначалося невелике зниження. В цьому році якщо включати туберкульоз активний з рецидивами, у нас йде приріст на 10,4%. До планових випадків у нас йде приріст вищий на 21%, - зазначила Тетяна Галенко, заввідділом МіО Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру, - Тобто, домогтися того щоб намітилася стабільна тенденція до зниження захворюваності, поки не вдається. У зв'язку з цим є ряд завдань, який на даний момент ставить нам МОЗ і наш Центр громадського здоров'я який займається питаннями боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією».
Під час заходу, учасники обговорили проблеми, з якими стикаються люди з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом. Також представники Суспільної служби правової допомоги розказали, як люди з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом можуть отримувати кваліфіковану правовому допомогу від юристів в містах Рубіжне, Новоайдар та Станиці Луганській.
Круглий стіл відбувся в рамках проекту «Підвищення правових знань та надання системної правової допомоги особам, що хворіють на ВІЛ, туберкульоз чи гепатит та мешкають на території Луганської області», який реалізується громадською організацією “Суспільна служба правової допомоги” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Медійну підтримку надано ГО «Медіапростір Україна".
Схожі статті:
Новини → В Сєвєродонецьку обговорили проблеми зелених зон