П'ять запитань про субсидію.Що потрібно знати

П'ять запитань про субсидію.Що потрібно знати

Кампанія з монетизації субсидій на оплату послуг ЖКГ, що стартувала в березні за ініціативи Кабміну, на сьогодні проходить і на Луганщині. Українці, які потребують підтримки, відтепер отримують живі гроші для оплати "комуналки".

«На сьогодні тим, хто вже отримує субсидію, не треба до нас звертатися. Субсидію їм перерахують автоматично”, — повідомила Олена Гаркавець, заступник начальника Департаменту соцзахисту Луганської облдержадміністрації.

Станом на квітень 2019 року, субсидію отримують 92271 домогосподарство. Це 34% від усіх домогосподарств Луганської області. Середній розмір субсидії по нашій області становить 779,65 гривень.
Через «Ощадбанк» за безготівковим розрахунком оформили субсидію 5597 осіб на загальну суму 5 млн 534 тисячі гривень. Готівкою субсидію отримують 712 86 домогосподарств на суму 56 млн 778 тисяч гривень.

Викладемо декілька відповідей на питання, що потрібно знати жителям Луганщина про субсидії.
1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?
Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.
Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Вона працює так — https://teplo.gov.ua/news/210-5-holovnykh-zapytan-pro-monetyzatsiyu-pilh-i-subsydiy.

2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період якщо є борг?
Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.
Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.
Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

4. Чи буде монетизація пільг?
Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.
Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

5. Чи потрібно у жовтні піти в управління соцзхахисту, щоб оформити субсидію на зиму?
Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020 років – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.
Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22 % від мінімалки — 918,06 гривень) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.

Схожі статті:

НовиниЯк проходить монетизація субсидій на Луганщині

НовиниВ Сєвєродонецьку обговорили проблеми зелених зон

НовиниДецентралізація на Луганщині

ТВ 492 просмотру