Норвезька рада у справах біженців (NRC) допомагає КП «Вода Донбасу» модернізувати насосні станції в Авдіївці

Норвезька рада у справах біженців (NRC) допомагає  КП «Вода Донбасу» модернізувати насосні станції в Авдіївці

Вода є правом людини та життєвою необхідністю, але багато хто на Сході України не має доступу до безпечної питної води. Про це повідомляє прес-служба NRC. 

Далі - інформація служби.

Вода є правом людини та життєвою необхідністю, але багато хто на Сході України не має доступу до безпечної питної води.

«Для людей, які постраждали внаслідок конфлікту, доступ до чистої води та відповідних санітарних умов є нагальною потребою. Без достатньої кількості безпечної води для пиття, приготування їжі та особистої гігієни важко підтримувати здоров’я та боротися з хворобами. Наша діяльність спрямована на захист громадського здоров’я внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад, а також на захист їхнього права на безпечну воду та санітарію», – говорить регіональний менеджер NRC Горан Зубер.

Тривалий конфлікт, занепад інфраструктури та брак фінансування призводять до занепаду водопровідних мереж. Як наслідок, мешканці постраждалих внаслідок конфлікту районів поблизу лінії зіткнення не мають доступу до питної та побутової води.

Водопостачання Авдіївки та її околиць повністю залежить від Донецької фільтрувальної станції, розташованої в так званій «сірій зоні» вздовж лінії зіткнення, яка є поза контролем місцевої влади Авдіївки. Різні звіти регулярно відзначають збій у її роботі, що означає відключення води для міста. У 2021 році мешканці Авдіївки провели без води загалом 51 день.

«За підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії, ми надали критично необхідне приладдя, зокрема водяні насоси, підживлювальні насоси та вакуумний насос, а також інші матеріали, необхідні для нормалізації водопостачання міста. Це покращить стан насосних станцій та технічну потужність комунального підприємства «Вода Донбасу», – каже Горан Зубер.

«Наявне обладнання стає непридатним для використання та підлягає заміні. А отримане за сприяння NRC обладнання забезпечить якісне водопостачання для кожного мешканця Авдіївки. Це єдиний спосіб забезпечити людей водою, і альтернативи цьому немає», – каже директор Авдіївського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Вода Донбасу» Артем Кузьмін.

КП «Вода Донбасу» замінить, реорганізує та надалі обслуговуватиме надане обладнання. Це підвищить основну пропускну здатність фільтрувальної станції та дозволить місту резервувати воду для випадків повного відключення води, забезпечуючи водопостачання для близько 10 000 людей, які проживають у багатоквартирних будинках, трьох шкіл, міської лікарні, а також бригади ДСНС.

Факти:

- Донецька область на Сході України має дефіцит води.

- Побудована в 1960-х роках система водопостачання Донецької області є централізованою. Комунальне підприємство «Вода Донбасу» володіє системою, включно з очищенням і транспортуванням, яка забезпечує водою 3,9 мільйона людей.

- За перші дев’ять місяців 2021 року 16 випадків порушення безпеки вплинули на водопостачання та водовідведення на Сході України проти 58 випадків за той же період 2020 року.

- Через розташування на лінії зіткнення одним з найбільш постраждалих внаслідок конфлікту об'єктів є Донецька фільтрувальна станція. Вона офіційно забезпечує водою 345 тисяч жителів Донецької області.

Схожі статті:

ПублікаціїЯк жінки змінюють Донбас: досвід правозахисного центру “Ліга жінок-виборців”

НовиниУ Маріуполі правоохоронці, представники ЗМІ та громадськості обговорили питання порушення прав журналістів у регіоні

НовиниУкраїнське радіо «Голос Донбасу» тепер і на супутнику