Чи може не благодійна організація (ТОВ) отримувати гуманітарну допомогу від нерезидента і роздавати її людям?

Чи може не благодійна організація (ТОВ) отримувати гуманітарну допомогу від нерезидента і роздавати її людям?

Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва. Вона має бути спрямована відповідно до обставин, об'єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог законодавства.

Постановою Кабміну України від 05.03.2022 № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги» передбачено, що в умовах воєнного стану не поширюються встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб як резидентів, так і нерезидентів.

Зважаючи на дію воєнного стану на території України, вказану вище Постанову та об’єктивну потребу населення в допомозі, зараз ТОВ можуть отримувати гуманітарну допомогу від нерезидента та роздавати її іншим особам відповідно до їх запиту та потреб.

Разом з цим, Постанова не може змінювати положення чинних законів.
Так, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що види діяльності товариства вносяться до відомостей ЄДР.
Для уникнення в майбутньому можливих непорозумінь радимо все ж  внести до видів своєї діяльності КВЕД 88.99 «Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у.», який містить, серед іншого:
- діяльність із надання допомоги жертвам стихійного лиха, біженцям, іммігрантам тощо, у т.ч. надання їм тимчасового житла;
- установлення права на одержування соціальної допомоги, допомоги в оплаті орендної плати та продуктів харчування;
- благодійна діяльність, така як збір коштів або інша діяльність із надання допомоги, пов'язана із соціальними послугами.

Джерело: ЮрШтаб

Для отримання безкоштовної правової допомоги звертайтесь сюди: @ua_law_help_bot

Схожі статті:

ПублікаціїСімейне право та соціальне забезпечення — головні проблеми жителів Новомосковщини

ПублікаціїГО "Вибір" видано інформаційний бюлетень для Гірської ОТГ

ПублікаціїВідбувся правовий вебінар для вчителів шкіл Попаснянщини