Про роботу служби зайнятості на Луганщині

Про роботу служби зайнятості на Луганщині

Відбувся прес-брифінг директора Луганського обласного центру зайнятості Сергія Болотського. Про це повідомив відділ інформаційної роботи ЛОЦЗ. Про основні показники роботи центру зайнятості далі в матеріалі.

 

За даними Головного управління статистики у Луганській області, чисельність зайнятого населення у віці 15–70 років за методологією МОП у середньому за 9 місяців 2021 року зменшилась порівняно з аналогічним періодом 2020 року та склала 280,3 тис. осіб, рівень зайнятості – 56,1%.

Чисельність безробітних збільшилась та становила 52,8 тис. осіб. Рівень безробіття населення – 15,9%. В середньому по Україні цей показник становив 9,7%.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості області становила 3,4 тисячі. Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Луганської області становила 18,3 тис. одиниць. 80,9% вакансій були укомплектовані.

Послугами Луганської обласної служби зайнятості скористалися 53,5 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 26,2 тис. осіб. Роботу отримали 15,3 тис. осіб (на 1,9 тис. осіб або 10,8% менше, ніж у 2020 році).

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштований 171 безробітний.

Проходили навчання за направленням служби зайнятості 1,8 тис. безробітних. З них 1,6 тис. осіб навчалися у Центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості.

З метою покращення ситуації на ринку праці постановою КМУ 28.10.2021 №1121 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості, метою якої є поглиблення співпраці служби зайнятості з роботодавцями та іншими учасниками ринку праці; прискорення працевлаштування; сприяння легальній занятості; встановлення контакту з економічно неактивним населенням; підвищення культури обслуговування клієнтів.

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені громадяни можуть отримати від держави майже 100 тис. грн. для започаткування власного бізнесу. В рамках нормативно-правових актів реалізує дану програму Державна служба зайнятості.

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою та надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету.

Розмір цієї допомоги не перевищує 15 мінімальних заробітних плат на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання. На початок 2022 року це 97 500 грн.

З березня 2021 року в рамках реалізації програми EU4Skills у Державній службі зайнятості було розпочато впровадження інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці.

«EU4Skills: кращі навички для сучасної України» – це спільна програма ЄС та його держав-членів: Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні.

Програма підтримує реформу професійно-технічної освіти в Україні з метою зробити навчання таким, щоб воно відповідало вимогам ринку праці та допомагало молоді та дорослим реалізувати власний потенціал.

Впровадження інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці у 2022 році здійснюється по всіх 24 регіонах України.

Головна мета ЛОСЗ – це прискорене працевлаштування, поглиблена співпраця з роботодавцями та побудова якісно нових рівнів взаємодії з клієнтами. Саме тому паралельно із програмами, що вже зарекомендували себе ефективними, постійно розробляються нові.

Схожі статті:

ПублікаціїГромадськість обговорила питання працевлаштування на Луганщині

Публікації3 грудня Міжнародний День людей з інвалідністю

ПублікаціїПатронатне виховання може стати альтернативою працевлаштування

ТВ 458 просмотрів