NRC підтримала найбільш вразливих жителів Лисичанська та Попасної грошовою допомогою

NRC підтримала найбільш вразливих жителів Лисичанська та Попасної грошовою допомогою

У серпні – вересні 2021 року понад 360 родин Лисичанська та понад 320 родин Попасної отримали короткострокову багатоцільову грошову допомогу для задоволення основних потреб у розмірі 3450 грн на кожного члена родини одним переказом в межах проєкту «Задоволення основних потреб та надання допомоги у сфері захисту на Cході України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Участь у цьому проєкті мали змогу взяти внутрішньо переміщені особи та місцеві жителі, які постраждали через запроваджені з березня 2020 року карантинні обмеження внаслідок поширення коронавірусної інфекції Covid-19: втратили роботу або джерело доходу, зокрема через захворювання або догляд за членами родини.

«Особливість цього виду допомоги полягає в тому, що ці гроші можна використати на різноманітні потреби. Родини, які отримали таку грошову допомогу, можуть скористатися нею для задоволення своїх основних потреб у продуктах харчування, твердому паливі тощо», – каже Світлана Глазунова, начальниця відділу «Життєзабезпечення та продовольча безпека» NRC.

Згідно з Оглядом гуманітарних потреб 2021 року, продовольча безпека залишається серйозною проблемою через економічні труднощі та втрату засобів до існування на Сході України. Вплив Covid-19 ще більше погіршив здатність вразливих верств населення отримувати доступ до належних засобів до існування та отримувати дохід для забезпечення продовольчої безпеки домогосподарств.

За оцінками, у 2021 році в постраждалих районах 1,5 мільйона осіб потребують допомоги з продуктами харчування та засобами до існування, що на 51 % більше у порівнянні з 2020 роком.

«Затяжна криза в поєднанні з вторинним економічним впливом пандемії виснажила людські ресурси до межі. Послаблення систем соціального захисту, порушення доступу до ринків та високий рівень безробіття вплинули на здатність людей забезпечувати себе та свої родини. Люди, які мешкають у постраждалих внаслідок конфлікту громадах часто змушені робити неможливий вибір щодо того, купувати їм їжу чи ліки», – підсумовує Світлана Глазунова.

ТВ 9 просмотрів