На форумі, організованому ПРООН, обговорили проблеми та перспективи роботи ЗМІ
Регіональний форум партнерів в сфері безпеки, соціальної єдності і примирення «Луганщина: шлях до миру і справедливості» відбувся 6-7 листопада в Сєверодонецьку.
Участь у форумі взяли громадські активісти, представники влади, правоохоронних структур та ЗМІ, активної молоді, жіночих організацій, соціально відповідального бізнесу та міжнародних організацій. Це 150 чоловік з Луганської області, які брали участь в навчальних візитах, тренінгах та заходах, а також отримали грантову підтримку від ПРООН на реалізацію проектів та ініціатив з громадської безпеки, соціальної єдності та примирення.
«Працювали 2 дні за темою «Безпека, соціальне згуртування та примирення». Це один з трьох великих блоків роботи, який приділяє програма розвитку ООН в східних областях і зокрема в Луганській області, - поділилася Анна Борова, радник ПРООН по Луганській області, - це форум партнерів. Для мене це показник успішності. І інтерес людей до даної тематики, до спікерів, до сесій. Те, чого ми приділяємо увагу сьогодні».
У процесі роботи в профільних секціях форуму учасники обговорили результати роботи і визначили подальші дії з розвитку і зміцненню партнерства між громадськими організаціями та владою, правоохоронними структурами та ін.
Назва секцій була різноманітна. Це взаємодія з поліцією, доступ до правосуддя, безпечне суспільство і всі питання, які вони охоплюють. Другий день працювали над проектами соціальної згуртованості, що зробити для активізації населення. А також з питаннями толерантності, активної громадянської позиції, співпраці із засобами масової інформації, залучення їх до процесу соціальної єдності і примирення.
«Багато всього було сказано, тепер буде викладено в аналітичні звіти, які дадуть нам можливість планувати більш ефективну діяльність програми розвитку ООН разом з її партнерами - громадськими організаціями в нашій Луганській області. – повідомила Анна Борова, - Надійшло дуже багато пропозицій, було дуже багато похвали, було багато критики. Це нормальна робоча ситуація, але ми хочемо, щоб наша робота і наші плани були корисні для розвитку області в контексті стратегії розвитку 2020 року, і я думаю, що всі партнери, які були на форумі, продовжать з нами співпрацю ще краще, впевненіше, і ефективніше».
У роботі секції «ЗМІ, вплив на соціальну єдність і примирення» взяли участь представники ЗМІ Луганської області, громадських організацій, Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА. В рамках роботи обговорили необхідність створення в ЗМІ історій успіху в діяльності активістів і різних інститутів громадянського суспільства, в тому числі при отриманні міжнародної допомоги, необхідність підтримки дискусійних майданчиків для журналістів, влади і бізнесу, навчання журналістом і активістів, а також можливості для переходу до більш щільного співробітництва з ПРООН засобів масової інформації та громадських організацій на Луганщині.
«Ми довго з ПРООН задумували щось подібне. Я дуже радий, що форум вийшов, які питання піднімалися, і найголовніше, що визначили конценсусно, і влада і журналісти, і громадськість, напрямки, на які буде спрямована основна підтримка ПРООН, - резюмував Олександр Костенко, директор Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА, - Це дуже важливо. Якщо до цього не було такої координації між владою, і громадськістю, і журналістами, то сьогодні вона є. І найголовніше, з багатьох питань були висловлені загальні думки. Або, принаймні, у більшості учасників. Не виключаючи те, що, звичайно, були особливі думки. Тому, я вважаю, це дуже важлива перемога і для Луганської області, для якої питання безпеки, питання примирення, грають важливу роль».
Організаторами форуму є Програма розвитку ООН за підтримки урядів Нідерландів, Швеції, Швейцарської Конфедерації Європейського Союзу. Мета форуму - визначити стратегічні напрямки співпраці в сферах громадської безпеки і доступу до правосуддя, соціальної єдності та примирення через багатосторонній діалог, а також привернути увагу влади, правоохоронних структур, громадськості та міжнародних організацій до результатів співпраці та пошуку нових шляхів створення безпечного і сприятливого середовища для сталого розвитку громад Луганської області.