Як зігрітися, коли в квартирі холодно?
Вже менш ніж за тиждень офіційно розпочнеться зима, найважча за всю історію України. Ми неодмінно все подолаємо, проте потрібно підготуватись. МОЗ зібрало прості та дієві поради для українців, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі.
Перше та головне – дотримуйтеся правил багатошаровості – одягайте одразу кілька теплих речей (наприклад, термобілизну, одяг з натуральних тканин, теплі шкарпетки, а додатково можна вкритися пледом чи ковдрою).
Ізолюйте приміщення – важливо не дати теплу «виходити» з приміщення (перевірте чи не тягне холодом з дверей та вікон, а також приберіть все, що стоїть впритул до батареї, бо це перешкоджає розповсюдженню тепла).
Відмовтеся від алкоголю – він не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла (під час вживання алкоголю розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають – саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна).
Вживайте гарячі напої та їжу – гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися (в умовах віялових вимкнень електроенергії та за відсутності газової плити подбайте про якісний термос та приготуйте гарячий напій заздалегідь, поки є світло, або наберіть окріп в місцях, де є генератор, наприклад у «Пунктах незламності (https://t.me/evacuationukraine/2569)»).
Використовуйте грілку – щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко (під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку).
Виконуйте фізичні вправи – не сидіть на місці, бо саме рух є найкращим способом зігрітися (навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод).
Використовуйте природне тепло – у сонячну погоду відкрийте штори й це додасть оселі пару градусів тепла (вночі варто їх закривати, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення).
В жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.
Схожі статті:
Публікації → Пошук житла в Україні під час війни
Новини → У “Дії” можна завантажити сертифікат на виплати за зруйноване житло