Про визначення редакціями потреб у рекламі

Про визначення редакціями потреб у рекламі

Анкетування редакцій щодо роботи з рекламою, що проводилося в рамках проекту «Дослідження джерел фінансування місцевих медіа. Луганська область», мало на меті визначення редакціями потреб у рекламі, комунікативних та маркетингових можливостей місцевих медіа.

Головні завдання опитування: визначити наявність сайтів в редакціях усіх видів медіа або потреби у наявності сайту; визначити наявність рекламного відділу; та потреби редакцій щодо освіти в рекламній галузі.

Протягом вересня - листопада проведено опитування редакцій луганських медіа. Усього в опитуванні взяли участь 23 редакції. З них 17 газет, 4 інтернет-сайти, 1 ТБ та 1 радіо.

 

Проведено опитування, як самі редакції оцінюють свій фінансовий стан. Із 23 редакцій 14-ть оцінили свій стан як задовільний, як поганий – 3, добрий – 3, не дуже добрий – 3.

 

 

1.     РОБОТА З РЕКЛАМОЮ

Щодо наявності рекламного відділу, опитувані ЗМІ розділилися майже пополам. Є рекламний відділ – в 11-ті ЗМІ, а 12-ть не мають його.

Щодо співпраці з рекламними агенціями, 14-ть з 23 мають досвід співпраці, 9 – ні.

Щодо пошуку реклами:

·        телефонні дзвінки рекламодавцям            13

·        електронна розсилка    9

·        рекламний пул    1

·        рекламні агенти (посередники)       2

·        зустрічі з рекламодавцями     1

·        точка "стіл замовлень" 1

·        ніяк не шукаємо  6

·        інше  1

Комерційні пропозиції мають 17 опитуваних, тільки 6 – не мають.(Примітка: моніторинг онлайн-медіа показав, що тільки 4 мають оформлені комерційні пропозиції, які швидко можна знайти на сайті).

2.     ІНФОРМАЦІЙНА НАПРАВЛЕНІСТЬ МЕДІА

Тільки два ЗМІ показало, що друкує лише місцеві новини, інші (21 ЗМІ) публікує новини й області, України, світу.

Тематика новин області: екологія  - 15, економіка – 22, культура – 20, освіта - 21, наука і технологій - 9, бізнес – 12.

Тематика новин України та світу: економіка-17, культура-13, освіта-16, наука і технології- 8, бізнес-6, екологія-10.

Із 23 редакцій 14-ть мають досвід співпраці з  інформаційними агенціями.

3.     ПРОСУВАННЯ КОНТЕНТУ

Більшість медіа просуває свій контент через соцмережі (15 опитуваних), 9 користуються сайтом, через ЗМІ-партнери просуває свій контент 3 редакції, за допомогою інших заходів (конкурси, акції) – 2, 6 редакцій ніяк не просуває свій контент.

14 редакцій на сьогодні мають свій сайт, 9 – ні. З тих, що не мають свій сайт, хочуть мати – 7 редакцій, а 2 – не хочуть.

З 14 редакцій, що мають свій сайт, лише 5 мають окрему вакансію редактора сайту.

Реклама продається на 7 сайтах 14, переважно це баннерим (5 відповідей) та рекламні статті (5), також є фотоафіші- 3, відео-контент – 2, посилання на сайти – 2, контестна реклама – 3, брендовані сторінки – 1.

4.     СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ РЕДАКЦІЙ

14 редакцій з 23 відповіли, що мають свій стратегічний план, а 9 – ні.

5.     ПОТРЕБА В НАВЧАННІ

На питання, чи потрібен тренінг з реклами, 17 редакцій відповіли, що так.

Тематика тренінгів наступна: 1) менеджмент та реклама видання; 2) робота з рекламодавцями. Основні ефективні напрямки розвитку редакцій 3) Стратегічне планування, маркетинг, реклама, дизайн 4) Як поліпшити фінансовий стан редакції, 5) Просування в соцмережах, монетизація сайту, 6) Робота рекламного відділу в умовах невеликого ЗМІ., 7) Залучення реклами, написання проектів, 8) Залучення рекламодавців, художні обробка реклами, 9) Просування реклами, маркетингові ідеї, 10) Маркетинг, бюджетна політика, 11) Робота з рекламодавцями, види продажу, контенту і в цілому інформаційного продукту.

ВИСНОВКИ:

Редактори луганських медіа бачать можливості у розвитку рекламного ринку, але редакціям не вистачає ресурсів для просунення свого контенту, роботи з інтернет-сайтами видань, знань щодо роботи з рекламодавцями.

Розробка проекту щодо покращення рекламного напрямку в роботі луганських медіа допоможе покращити фінансовий стан медіа та створенню незалежності ЗМІ. Проект повинен включати вивчення усіх можливостей фінансування медіа, наприклад, залучення грантових коштів, а також містити навчальні курси для редакторів та відділів реклами у ЗМІ.

 

Тетяна ВЕРГУН, керівник проекту «Дослідження джерел фінансування місцевих медіа. Луганська область».

ТВ 867 просмотрів